Сестринська справа - це особлива самостійна наука і самостійна професія, яка не обмежується виконанням призначень лікаря, а орієнтована на пацієнта з метою запобігання захворюванням, зміцнення здоров'я населення, здійснення догляду і полегшання страждань хворих, а також їх реабілітації.
Давайте з Вами зазирнем у минуле. Життєва практика населення України свідчить про глибокі знання лікувальних властивостей різних дерев, квітів, трав, кущів і т.д. Уже в часи Київської Русі було чимало людей, добре обізнаних з різноманітними способами і методами лікування - знахарі, ведуии, лечці та ін.
Головним засобом лікування в народній медицині українців були рослийи. Існує повір я, що не кожен може заготовляти лікарське зілля. Деякі трави повинен розшукувати і збирати сам хворий. На Західному Поліссі цілющі трави і зілля могли збирати лише старі жінки. Крім таких дикоростучих, як горицвіт, кропива, валеріана, подорожник, конвалія, молочай, звіробій, кінський гцавель, полинь, м"ята та інших, широко використовуються культурні городні рослини: часник, цибуля, редька, картопля, горох, мак, кавун, диня, різні ягоди і т.д.
|